פיתוח לומדות והדרכות מתוקשבות

תחום התקשוב נחשב למילה האחרונה בעולם של לימוד מקוון דרך המחשב ודרך רשת האינטרנט. פיתוח לומדה עבור לימוד מתוקשב פירושו שאין חובה של נוכחות פיזית בכיתת לימוד או אולם הרצאות, אלא ניתן להשיב לשיעור דרך המחשב ובאמצעות רשת האינטרנט מכל מקום שבו נמצאים – סלון הבית, המחשב בעבודה או אפילו דרך הטלפון הנייד החכם. יחד עם זאת על מנת לעשות שימוש בדרך לימוד זו – חייבים לפתח לומדות ומערכי הדרכה המותאמים לדרך הלימוד שבה אין המורה והתלמיד קרובים זה לזה – כולל היתרונות והחסרונות של לימוד זה. פיתוח לומדות והדרכה מתוקשבת דורשת ידע וניסיון בתחום פיתוח ההדרכה.

כאשר אין המורה והתלמיד נמצאים באותו החדר צריך לוודא שהחומר ברור ומדוקלם באופן ברור, רהוט ומפורש. צריך בעת הכנת המערכים לוודא שכל שאלה שעלולה להישאל נענית מראש וזאת על מנת למנוע את שאילת השאלות תוך כדי השיעור – מה שעלול להביא לידי כך שהשיעור לא יועבר באופן חלק ורצוף. חשוב להגדיר עבור התלמידים איזה סוג של חיבור לאינטרנט דרוש על מנת לפתוח את חלון ההדרכה וכך לוודא שהם מכינים את התשתית הדרושה מבעוד מועד.

פיתוח לומדות מתוקשבות

פיתוח לומדות כאלה דורש לא מעט ידע ומיומנויות טכניות כגון עיצוב חומרי הדרכה. חשוב לדעת איך יהיה הכי נכון לבנות את ההדרכה עצמה ואיך היא תהיה הכי נגישה לתלמידים. אמנם מדובר באתגר לא פשוט גם עבור המורה או מי שמעביר את ההרצאה אך התלמידים הם אלה החשובים שהלומדה או ההדרכה צריכות לפנות אליהם ולהיות הכי נגישות שרק אפשר. חשוב שלמפתח ההדרכה תהיה הכשרה גם בתחום של עיצוב על מנת שהוא יוכל לוודא שהמרצה וחומר הלימוד נראים היטב דרך המחשב ושהתמונה תועבר אל התלמידים באיכות טובה וגבוהה.

אין ספק שמדובר בתחום שרק הולך ומתפתח עם הזמן. אט אט יותר מוסדות לימוד מציעים לתלמידים שלהם את האפשרות של לימוד מרחוק על ידי לומדות ייעודיות לשם כך המשמשות כיועץ למידה מקוונת. במקביל גם מתפתחות הלומדות וקל יותר לעשות בהן שימוש בתחומי לימוד שונים ועבור קהלי תלמידים שונים. כיום כבר ניתן לראות שימוש בלומדות אלה בבתי ספר תיכוניים ומוסדות לימוד אקדמיים.

ה.ב למידה מתמחה בפיתוח לומדות, עזרי למידה ופיתוח הדרכה מתקדם
למידע נוסף אודות שירותינו

23 בינואר 2017
Call Now Button