דלג לתוכןדלג לפוטר

סרטוני הדרכה

סרטוני הדרכה הינם סרטים, לרוב קצרים, אשר נועדו להמחיש חומר עבור הלומד. באמצעות סרטוני הדרכה ניתן לרענן חומר שעשוי להרגיש "יבש" עבור הלומד או להציג דוגמאות מוחשיות של תוכן לדוגמת תהליכי עבודה, הנחיות שימוש במוצר וכד'. סרטוני הדרכה לרוב יציגו את התוכן בליווי הסברים והתמקדות בדגשים החשובים וניתן להנחיל באמצעותם נורמות ונהלים בצורה קלילה וידידותית יותר למשתמש.

למה סרטון ולא עזר מתוקשב?

סרטוני הדרכה מאפשרים להעביר מידע רב בזמן קצר יחסית. באמצעות גירוי ויזואלי ואודיטורי ניתן להעביר תוכן בצורה פשוטה יותר ללומד ולוודא שהמידע עובר בצורה הרצויה ללא יכולת פרשנות של העובד. באמצעות סרטון ניתן להדגים ולהמחיש תכנים וכך להכין את הלומד בצורה מיטבית אל המצב והסביבה שאותה הוא הולך לפגוש בשטח.

סרטוני הדרכה בעלי מספר יתרונות נוספים וביניהם

  1. שבירת שיגרה – באמצעות שילוב סרטונים, גם הדרכה פורנטלית יכולה להפוך למגוונת יותר. גם אם התוכן נדרש להיאמר בצורה מסוימת ע"י מדריך, סרטון יכול להציג את הדברים באופן דומה תוך כדי גיוון ההדרכה עבור הלומדה.
  2. תיעוד ותחקור – סרטון יכול להציג מקרה שקרה או תרחיש ולאפשר לעובדים לתחקר את הנושא תוך צפייה בתכנים ולדמות מצב אמת בו הם נמצאים בשטח ורואים את התוכן בצורה מוחשית. ניתן להציג חלקים מסרטון או להריץ קדימה ואחורה לצורך בחינה של מקרה או השתלשלות אירועים.
  3. הפצה פשוטה – ניתן להפיץ סרטון דרך מגוון פלטפורמות כמו מחשב וטלפון נייד ולחסוך משאבים הנדרשים להדרכות קלאסיות כמו הדרכות כיתה.
  4. להקליל את החומר – סרטון יכול להציג תוכן בצורה נעימה יותר לצופה ובכך להנגיש לו תוכן שעשוי להיראות תחילה מורכב.
  5. הצגת נרטיב – דרך סרטון ניתן להציג תוכן דרך נרטיב מסוים אותו מעוניינים להנחיל לצופה. ניתן להציג תוכן בצורה הומוריסטית או דווקא מתריאה ומזהירה. באמצעות נרטיב מסוים ניתן לשים דגשים רלוונטיים ולייצר אצל הצופה הפרדה בין עיקר לתפל.
  6. פורמט קיים – ניתן לשאוב השראה מפורמטים קיימים לסרטון כמו שעשועוני טלוויזיה או פרסומות וכך להעביר את התוכן לצופה דרך פורמט מוכר שמקל על הצופה להבין את הידע המועבר בסרטון.

אנחנו ב HB Learning מאמינים שסרטון קצר יכול לעשות הבדל גדול. בין אם לרענן את ההדרכה הקיימת ובין אם להציג גישה שונה לתוכן קיים, סרטון הדרכה יכול לייעל את זמן הלמידה ואת אפקטיביות הלמידה באמצעות המחשה, הצגת נרטיב רלוונטי לארגון ויכולת התחקור שהוא מאפשר.

יכולת ההפצה הפשוטה של סרטון מאפשרת להגיע אל הלומד בקלות ודרך ערוצים חדשים שייצרו אצל הלומד חווית למידה חדשה וחיובית. באמצעות צוות צלמים ועורכים המייצרים מגוון סרטונים החל מסרטוני תדמית ועד לסרטוני הדרכה ואף גיפים (Gif) אנו מתאימים את הסרטון אל הלקוח החל מהתוכן, קהל היעד ופורמט ההדרכה המבוקש.

אם תמונה שווה אלף מילים, כמה שווה סרטון?

H.B Learning עוסקת בתחום הפקת סרטוני הדרכה לארגונים וחברות. סרטי הדרכה לעובדים במגוון נושאים ולמטרות שונות, ביניהם עירור עניין והעלאת דילמות, שחזור אירועים, סרט הדרכה סמן ללימוד מערכות ממוחשבות ועוד.

סרטוני הדרכה משמשים ככלי הדרכתי המאפשר לנו להמחיש בקלות תהליכים ומיומנויות, רכות או מורכבות, גם כאלו שקשה לדמות במהלך ביצוע העבודה בשטח או חלקים פנימיים שלא ניתן לראות במוצר אמיתי.

הפקת סרט הדרכה מתבצעת בהתאם לצורכי הלקוח וב-"תפירה אישית" לארגון שלכם, החל מגיבוש הקונספט וכתיבת תסריט סרטון הדרכה ועד צילום ועריכת החומרים, באופן שמבטיח לכם חווית למידה מוצלחת ומהנה.

צילום והפקה של סרטי הדרכה לעובדים
צילום סרט הדרכה בשטח
הפקת סרטוני הדרכה מתקדמים
סרטון הדרכה מפעל ים המלח
x

צור קשר

    דילוג לתוכן