HB Learning https://www.hblearning.co.il פיתוח הדרכה טכנולוגי ללמידה אפקטיבית בארגון שלך Tue, 17 May 2022 09:19:32 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.4 איך שימוש בטכנולוגיות למידה עוזר למוסדות לימוד?https://www.hblearning.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%a9-%d7%91%d7%98%d7%9b%d7%a0%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%a2%d7%95%d7%96%d7%a8-%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%a1/ Tue, 17 May 2022 09:19:32 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14905הטכנולוגיה החדשנית נראית בכל מקום ומשפיעה על חיינו. כך גם אפשר לראות איך שימוש בטכנולוגיות למידה עוזר למוסדות לימוד, כדי לקדם את הסטודנטים הלומדים בקורסים השונים. עזרי לימוד חדשים בשנים האחרונות משתמשים המרצים בקורסים השונים באופציה של לומדה חדשה. באמצעות לומדה זו מטמיעים את עזרי הלימוד החדשים וזאת על פי האפיון של כל אחד מנושאי

The post איך שימוש בטכנולוגיות למידה עוזר למוסדות לימוד? appeared first on HB Learning.

]]>
הטכנולוגיה החדשנית נראית בכל מקום ומשפיעה על חיינו. כך גם אפשר לראות איך שימוש בטכנולוגיות למידה עוזר למוסדות לימוד, כדי לקדם את הסטודנטים הלומדים בקורסים השונים.

עזרי לימוד חדשים

בשנים האחרונות משתמשים המרצים בקורסים השונים באופציה של לומדה חדשה. באמצעות לומדה זו מטמיעים את עזרי הלימוד החדשים וזאת על פי האפיון של כל אחד מנושאי הלמידה בכל תחום לימודי.
מי שעוסק בתחום של פיתוח לומדה מזהה את צרכי ההדרכה של כל רובד לימודי ובהתאם לכך הוא מפתח את הלומדות שיהיו הנכונות ביותר עבור הסטודנטים, כדי שהם יבינו את החומר הלימודי. במהלך פיתוח זה משלב המומחה ללומדות את התוצרים הדיגיטליים שבזכותם אפשר יהיה להעניק לסטודנטים את המידע באופן ברור ומובן. זה מתחיל באפיון של המוצר וממשיך באופן ההדרכה שיהיה המיטבי כדי להבין את הצד של הלקוח.
אחד העקרונות החשובים בפיתוח לומדה הוא ההכוונה לכך שהסטודנטים יוכלו ללמוד את החומר הלימודי במהלך לימודי הנדסאי, גם באופן עצמאי ולאו דווקא באמצעות המרצים כפי שקורה בלמידה הפרונטלית. לכן הם יכולים ללמוד זאת באמצעות המחשב לבד, עם סטודנטים נוספים, לבצע עבודות צוות מקצועיות. לאור העובדה שהלומדה מועברת באופן מרתק ומסקרן, הדבר סוחף את הסטודנטים והם נהנים ממערכי השיעור המשלבים בין הטכנולוגיה העכשווית לחומר הלימודי.

שיטות למידה מתקדמות

במכללה לומדים בשנים האחרונות באמצעות שיטות מתקדמות כמו למידה מתוקשבת. הכוונה היא למערכת המשלבת לימוד אישי על ידי למידה מקוונת מרחוק באמצעות המחשב. בדרך זו אפשר ללמוד באופן אינטראקטיבי כך שהסטודנט מעורב בכל התהליך, הוא יכול לבצע תרגול, לקלוט ידע, לחוות חוויות הקשורות ללמידה הספציפית באופן אישי, או לבצע למידה משותפת עם סטודנטים נוספים.
שיטה זו מתאימה לכל תחום למידה ולאור ההצלחות הגדולות באמצעותה, אפשר ללמוד כך בקורסים השונים של המכללה. הסטודנטים שבעי רצון מהלמידה בדרך זו כיוון שהם מעורבים ולכן הם כבר סקרנים לדעת מה קורה בהמשך הדרך.

מעקב אחר הפעילות הלימודית של הסטודנטים

במכללה לומדים הרבה מאד סטודנטים במחלקות השונות ולכן כדי לבצע מעקב אחר כל מה שקורה איתם בנושאים הלימודיים מפעילים מערכת לניהול למידה באמצעות מערכת מתוחכמת זו אפשר לנהל את כל הנושאים הללו באופן חכם ואוטומטי.
הסטודנטים מעדכנים את הנתונים שלהם במערכת זו, כך הם נרשמים לקורסים השונים תוך הקלדת מלוא הנתונים האישיים ואלו הקשורים לקורסי הלמידה. המרצים והסטודנטים מעדכנים מידע כל הזמן לאורך שנות הלימוד ולכן אפשר לראות באופן מרוכז את הציונים של כל סטודנט במקצועות השונים אילו מטלות הוא ביצע ואילו הוא עדיין לא הגיש כמו לדוגמה סמינריונים, כמו כן אפשר לראות את ההתקדמות האישית של כל אחד מהסטודנטים ולהפיק דוחות מרוכזים של מלוא הנתונים.

The post איך שימוש בטכנולוגיות למידה עוזר למוסדות לימוד? appeared first on HB Learning.

]]>
איך מערכת ניהול למידה ממוחשבת תתרום לניהול המשרד?https://www.hblearning.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%aa%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%9d-%d7%9c%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9c-%d7%9e%d7%a9%d7%a8%d7%93/ Thu, 27 Jan 2022 12:28:30 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14831כיום קיימות מערכות לניהול למידה ממוחשבות אשר מסוגלות לתרום בצורה יוצאת דופן לניהול המשרד. מערכת הלמידה תסייע בכך שהיא תאפשר לכם להנגיש את הידע שתרצו שכל עובד ייחשף אליו. כך תוכלו להכשיר את עובדי העסק בצורה מהירה יותר ויהיה מדובר בכלי מאוד אפקטיבי אשר בוודאי לא תרצו להתפשר בעניינו וזאת אם תרצו בטובת העסק שלכם.

The post איך מערכת ניהול למידה ממוחשבת תתרום לניהול המשרד? appeared first on HB Learning.

]]>
כיום קיימות מערכות לניהול למידה ממוחשבות אשר מסוגלות לתרום בצורה יוצאת דופן לניהול המשרד. מערכת הלמידה תסייע בכך שהיא תאפשר לכם להנגיש את הידע שתרצו שכל עובד ייחשף אליו. כך תוכלו להכשיר את עובדי העסק בצורה מהירה יותר ויהיה מדובר בכלי מאוד אפקטיבי אשר בוודאי לא תרצו להתפשר בעניינו וזאת אם תרצו בטובת העסק שלכם.

להפוך את הליך הכשרת העובדים למהיר יותר

מערכת ניהול למידה ממוחשבת יכולה להיות כזו שתסייע לכם להכשיר את עובדי העסק בצורה הרבה יותר מהירה. כך הליך הלמידה יהיה פשוט ונוח יותר וזאת כאשר גם לעובדים שלכם יהיה פשוט. לפיכך הכלי הזה יוכל להיות מאוד אפקטיבי וזאת אם תרצו להביא לייעול אמתי של העסק שלכם בכל הקשור לצורת ההתנהלות הכללית שלו. אין שום ספק בכל הנוגע לכך. פשוט תצטרכו לבחור במערכת ניהול למידה אשר מתאימה לעסק שלכם ובצורה מדויקת.

ניהול משרד באופן מודרני ומתקדם

מערכת למידה ממוחשבת מהווה נדבך חשוב עבור כל אחד מכם שירצה לוודא כי הוא מסוגל לנהל משרד באופן מודרני ומתקדם. מערכות למידה מסוימות יוכלו להפוך את הליך הכשרת העובדים והלמידה של אספקטים חשובים שנוגעים להתנהלות בעסק שלכם לדבר שיהיה הרבה יותר פשוט עבורכם. לאור זאת לא תרצו לוותר על העניין ויהיה נכון מצדכם לבחון ולהתנסות בשלל תוכנות למידה ממוחשבות שונות וזאת עד שתמצאו אחת שתוכל לענות על צורכי העסק שלכם באופן מרבי.

אך ורק כך תוכלו להיווכח כי תשיגו מענה הולם ומשביע רצון. אז מקדו את החיפושים שלכם בהקדם האפשרי ושימו לב כי אתם יודעים לברר כל פרט רלוונטי בצורה מעמיקה ורצינית.

שילוב מקצועי של תוכנת הלמידה במשרד

לאחר שתמצאו תוכנת למידה ממוחשבות שאתם חושבים שתוכל להתאים למשרד שלכם, יהיה רצוי לוודא כי אתם נעזרים בגורמי מקצוע מנוסים ועוברים על הדוקומנטציה של התוכנה וזאת כדי שתהיה לכם אפשרות להטמיע את התוכנה בצורה מוצלחת ככל הניתן. בדרך הזו תוכלו לראות כי התועלת של התוכנה עבור המשרד שלכם תהיה רבה במיוחד.

נוסף על כן, תוכלו להתייעץ עם הגורמים שיצרו את התוכנה בנוגע לאופן המתאים ביותר בו יהיה ניתן לשלב אותה במשרד שלכם. כך תוכלו לראות כי תהיה לכם אפשרות להפוך את התוכנה לחלק אמתי במשרד ולכזו אשר מצליחה להניע אותו קדימה.

רק תצטרכו להתייעץ עם מספר גורמי מקצוע שונים וזאת כדי לשמוע כיצד תוכלו להפוך את תוכנת הלמידה לחלק מהותי במשרד וכזה שמאפשר לו להצליח להשיג את היעדים שלו בצורה נרחבת וטובה יותר. אז אל תשכחו זאת ושימו לב כי אתם מבינים את העניין הזה על כל היבטיו השונים. יהיה מדובר בדרך הפעולה שתניע את המשרד להצלחה בהיבט הזה!

The post איך מערכת ניהול למידה ממוחשבת תתרום לניהול המשרד? appeared first on HB Learning.

]]>
למה צריכים LMS בארגוןhttps://www.hblearning.co.il/%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%99%d7%9d-lms-%d7%91%d7%90%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%9f/ Sun, 24 Oct 2021 08:10:04 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14664תהליכי חשיבה ולמידה הם תהליכים חשובים להתפתחותנו, כאנשים בכלל וכעובדים בפרט, כשהם מסייעים לנו לרכוש ידע ולהתפתח. כשמדובר בהטמעת ידע והעברת חומר לקבוצה גדולה של עובדים, או סטודנטים, הרי שקיימות כיום אפשרויות טכנולוגיות מתקדמות לניהול הלמידה או ההדרכה, שאחת הבולטות בהן היא מערכת למידה LMS  התפתחות תהליכי הלמידה חשיבה מפותחת ותהליכי למידה שונים, מלווים אותנו

The post למה צריכים LMS בארגון appeared first on HB Learning.

]]>
תהליכי חשיבה ולמידה הם תהליכים חשובים להתפתחותנו, כאנשים בכלל וכעובדים בפרט, כשהם מסייעים לנו לרכוש ידע ולהתפתח. כשמדובר בהטמעת ידע והעברת חומר לקבוצה גדולה של עובדים, או סטודנטים, הרי שקיימות כיום אפשרויות טכנולוגיות מתקדמות לניהול הלמידה או ההדרכה, שאחת הבולטות בהן היא מערכת למידה LMS

התפתחות תהליכי הלמידה

חשיבה מפותחת ותהליכי למידה שונים, מלווים אותנו עוד משלב ילדותנו ולמעשה אינם נגמרים אחרי התיכון, או סיום הלימודים האקדמאיים, כשכולנו ממשיכים ללמוד ולהתפתח, בין אם מניסיון החיים ובין אם מתוקף תפקידנו בעבודה. כך, תהליכים אלו מקנים לנו ידע ומיומנויות, המאפשרים לנו לבצע את עבודתנו בצורה טובה יותר ומסייעים לנו בפתיחות מחשבתית ורעיונות יצירתיים.

בעוד שבעבר הלא רחוק תהליכי הלמידה נחשבו לתהליכים מאוד מסורתיים ומקובעים, דוגמת הרצאות פרונטליות ומעקב – רישום פיזי של הלומדים, הרי שכיום, עם התפתחות הטכנולוגיה ובעיקר עקב מציאות הקורונה שנכפתה עלינו, תהליך הלמידה, כמו גם סביבת הלימודים עצמה, השתנו למדי וניתן לראות בבירור תהליכי מעבר לסביבת לימודים ממוחשבת.

מהי מערכת למידה LMS?

המעבר לסביבת לימודים ממוחשבת, למידה מתוקשבת והרצון לייעל את המעקב והניהול של הקורסים השונים, הן עבור מנהלי הקורס והן עבור התלמידים עצמם, הביאה להתפתחותה של מערכת למידה LMS.

שמה של המערכת מורכב מהמילים Learning Management System ובעברית – מערכת ניהול למידה. מערכת זו מאפשרת לנהל את תהליכי הלמידה השונים – מרישום פשוט ונוח של המשתתפים בשיעור, דרך מעקב נוכחות והתקדמות ועד ניתוח מלא ומפורט של אופן ביצוע המטלות וקצב ההתקדמות של כל אחד ואחד.

מדוע ארגונים משתמשים במערכת LMS?

בארגונים גדולים, משאבי אנוש והמנהלים השונים, נדרשים להעביר אחת לכמה זמן הרצאות העשרה לעובדים, קורסים של פיתוח הדרכה, לומדות שונות ועוד, כאשר המטרה העיקרית היא להעביר את המסר בצורה קלילה, תוך הקפדה על חווית המשתמש ולהטמיע אותו בצורה יעילה אצל העובדים, באופן שאכן ישפיע עליהם.

כך, מערכת למידה lms המתקדמת, פועלת באופן חכם ויעיל, לשילוב מגוון הצרכים והדרישות של הארגונים השונים מתהליכי הלמידה אותם הם מעבירים, כשהיא מאפשרת לנהל את תהליכי הלמידה והמעקב אחר יישומם, גם עבור מספר רב של עובדים, בקלות ונוחות, עבור המרצים והתלמידים כאחד.

מה היתרונות של מערכת זו?

מעבר לחדשנות הטכנולוגית, הפשטות והיעילות של מערכת זו, מערכת למידה lms הפכה לנפוצה ופופולארית בארגונים רבים, בין השאר בגלל היתרונות הבאים:

 • התאמה לכל לומד – מערכת זו מאפשרת להתאים את קצב הלימוד לכל אחד ואחד בהתאם לקצב והסגנון שלו, באופן הפועל למיצוי מקסימלי של התכנים והקורס המועבר.
 • יעילות – הפשטות והנוחות של מערכת זו, מאפשרת למשתתפים להשתתף בזמן המתאים להם ולמרצים לעקוב ולראות בכל רגע נתון את ההתקדמות של כל אחד ואחד.
 • אפקטיביות – האפשרות להעביר תכנים בצורה קלה ומהירה, תאפשר לכם להעביר מגוון קורסים והרצאות, שיתרמו לידע והאפקטיביות של העובדים שלכם.
 • ניהול חכם – האפשרות להפקת דו"חות מפורטים תאפשר לכם לנהל היטב את הקורס ולהפיק לקחים רלוונטיים לקורסים הבאים.

The post למה צריכים LMS בארגון appeared first on HB Learning.

]]>
כיצד מערכת ניהול למידה תורמת לארגון שלך?https://www.hblearning.co.il/%d7%9b%d7%99%d7%a6%d7%93-%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%aa%d7%95%d7%a8%d7%9e%d7%aa-%d7%9c%d7%90%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%9f/ Sun, 12 Sep 2021 08:52:20 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14658בעזרת מערכת ניהול למידה יהיה ניתן להפוך את הלמידה בארגון שלך להרבה יותר יעילה ונוחה עבור כל אחד מהעובדים בו. כך למשל, יהיה ניתן ליהנות מאפשרות של למידה מתוקשבת וזאת לצד שפע של עזרי למידה אשר יוכלו להפוך את החיים להרבה יותר קלים, דבר שצפוי להפוך את משך הלימוד להרבה יותר קצר ובאופן מידי. לפיכך

The post כיצד מערכת ניהול למידה תורמת לארגון שלך? appeared first on HB Learning.

]]>
בעזרת מערכת ניהול למידה יהיה ניתן להפוך את הלמידה בארגון שלך להרבה יותר יעילה ונוחה עבור כל אחד מהעובדים בו. כך למשל, יהיה ניתן ליהנות מאפשרות של למידה מתוקשבת וזאת לצד שפע של עזרי למידה אשר יוכלו להפוך את החיים להרבה יותר קלים, דבר שצפוי להפוך את משך הלימוד להרבה יותר קצר ובאופן מידי. לפיכך יהיה מדובר בפתרון שיוכל לדבר אל כל אחד מכם ולא תרצו לזלזל בחשיבות הרבה שצפויה להגיע עמו.

פתרונות למידה יוכלו להאיץ את הליך הלימוד

באמצעות מערכת ניהול למידה LMS יהיה ניתן לשפר במידה ניכרת את צורת הלמידה של כל אנשי הארגון שלכם. כך יהיה ניתן לספק להם עזרי למידה ופתרונות של למידה שתהיה מתוקשבת לצד כך שיהיה מעקב הדוק ואפשרות להתאים מענה אישי לכל אחד מהאנשים בארגון.

לאור כל היתרונות הללו יהיה נכון מצדכם לבחור במענה הזה שיהיה זמין לכם ולא להתפשר בכל הנוגע לכך. אך ורק בדרך הזו תוכלו לראות כי תשיגו בדיוק את המענה לו אתם מצפים והארגון שלכם יוכל לנוע קדימה בצורה משמעותית ולהיות סוף סוף במצב הרבה יותר חיובי.

התאמה הלמידה לכל אחד מאנשי הארגון

בין היתרונות המרכזיים של מערכת ניהול למידה זה היכולת להתאים את הלמידה לכל אחד מאנשי הארגון והסגנון האישי שלו. כך תוכלו להיות בטוחים כי יהיה ניתן להשיג מענה שיהיה משביע רצון ויוכל להפוך את הלימוד של אנשי הארגון להרבה יותר מהיר ויעיל.

לאור זאת תרצו לשים לב כי אתם בוחנים את האפשרות לעשות שימוש במערכת מהסוג הזה וללא שום עיכוב. אלו מכם שיפעלו בדרך הזו יוכלו להיווכח כי הדבר יהיה בעל תועלת רבה עבורכם ויאפשר לכם להיות בסיטואציה הרבה יותר חיובית בסופו של יום. אז אל תוותרו על העניין ונסו לוודא כי אתם יועדים כיצד לפעול על מנת להניע את הארגון שלכם קדימה.

יוכל להזניק את הארגון שלכם קדימה

שיפור הלמידה של אנשי הארגון שלכם זהו דבר שיוכל לסייע לקחת את הארגון כולו קדימה ולשים אותו במצב הרבה יותר חיובי וזאת ללא שום ספק בכלל. לאור זאת יהיה מדובר בפתרון שיהיה מומלץ לכל אחד מכם ולא תרצו להתפשר בעניינו או לזלזל ברמת החשיבות שלו. פשוט תצטרכו לשים לב כי אתם פונים אל הגורמים הרלוונטיים על מנת שיסייעו לכם עם הטמעה של מערכת מהסוג הזה וזאת כדי ליהנות מכל היתרונות שיבואו עקב כך.

אז אל תתעכבו עם העניין ושימו לב כי אתם יודעים להתייחס לכל פרט קטן שיהיה קיים בדרך ונוגע אליו. רק כך תרצו לפעול בנושא הזה. הרי בוודאי תרצו להיות בטוחים כי אתם פועלים בחכמה ובצורה שקולה.

The post כיצד מערכת ניהול למידה תורמת לארגון שלך? appeared first on HB Learning.

]]>
איך תוכלו לנצל את תקופת החגים לשיפור תהליכי למידה בארגון?https://www.hblearning.co.il/%d7%97%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a9%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%aa%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%9b%d7%99-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%9f/ Mon, 16 Aug 2021 11:59:08 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14635אוטוטו אנו נכנסים לתקופת החגים. עוד לפני שמתחילים להרגיש בחוץ את רוח החג עצמה, ברוב הארגונים מתחילים לדבר על החגים כבר באמצע יולי. כבר בחודש שלפני ראש השנה מתחילה התחושה שהכל עובר להילוך איטי. קצב העבודה מאט, עובדים רבים מנצלים את ימי החופשה שצברו וכל הדיונים מסתכמים בביטוי המפורסם "נטפל בזה אחרי החגים".   בתקופה

The post איך תוכלו לנצל את תקופת החגים לשיפור תהליכי למידה בארגון? appeared first on HB Learning.

]]>
אוטוטו אנו נכנסים לתקופת החגים. עוד לפני שמתחילים להרגיש בחוץ את רוח החג עצמה, ברוב הארגונים מתחילים לדבר על החגים כבר באמצע יולי. כבר בחודש שלפני ראש השנה מתחילה התחושה שהכל עובר להילוך איטי. קצב העבודה מאט, עובדים רבים מנצלים את ימי החופשה שצברו וכל הדיונים מסתכמים בביטוי המפורסם "נטפל בזה אחרי החגים".

תהליכי למידה בארגון

 

בתקופה זו לרוב לא מתקבלות החלטות דרמטיות, לא מתחילים פרויקטים גדולים ומתחילים להניע לאט את תהליכי סיכום השנה. דווקא תקופת החגים היא הזדמנות מצוינת לשיפור תהליכי הלמידה בארגון, לאט ובאווירה חגיגית.

פתאום יש זמן ל-Offline

כמו בהרבה תחומים, גם בתחום ייעוץ למידה וההדרכה בארגון אנו מנסים תמיד לאזן בין הדברים הדחופים שצריכים לקרות עכשיו, הOnline, לבין הדברים שאינם דחופים ולפעמים אין להם כלל תאריך יעד מוגדר, ה-Offline. כולנו מכירים את המטריצה של חשוב ודחוף (דברים דחופים וחשובים, דברים חשובים אך לא דחופים וכד') ולצערנו אנו מוצאים את עצמנו רוב הזמן מטפלים בדברים הדחופים, בין אם חשובים יותר או פחות, וזונחים את השאר.

תכניות אסטרטגיות לשיפור תהליכים, קליטת טכנולוגיה חדשה, תחקור והערכה של אירועים שהתרחשו הם רק חלק מהדברים שמוצאים את עצמם נדחים שוב ושוב כדי לפנות מקום לשריפות היומיומיות שדורשות כיבוי.

למידה בארגון

 

אז זהו, למרות החום ששורר בחוץ, בדרך כלל בין יולי לאוקטובר אין הרבה שריפות ארגוניות, מה שמאפשר לנו להתפנות רגע ולטפל ב-Offline: יצירת משובים להערכת אפקטיביות, הכנה לקראת הערכות עובדים, מיפוי של תכנים ותוצרים שדורשים ריענון וכו'. אלו ועוד נושאים רבים הם עיסוקים שאנו סוף-סוף יכולים להרשות לעצמנו להתמקד בהם בתקופה שבה שום דבר לא באמת קורה.

זמן מת – זמן לימוד

רובנו, בייחוד אנשי למידה, תמיד שמחים להעמיק במקצוע שלנו. להכיר את החידושים האחרונים בתחום, לשמוע הרצאות עם תובנות חדשות או להיחשף לכלים חדשים שיסייעו לנו בביצוע העבודה.

זמן לימוד

 

בזמן שלחלק מאיתנו ישנה הפריווילגיה ללמוד ולהעשיר את עצמנו במסגרת העבודה במהלך כל השנה, רובנו לא בהכרח מצליחים למצוא לזה את הזמן (ואת הכוח). בתקופת החגים אנו עשויים לגלות שיש לנו זמן כמעט מת לגמרי, עם משימות שהן לפעמים לא דחופות וגם לא חשובות וזה בדיוק הזמן לשפר את עצמנו. בין אם זה צפייה בהרצאה, קריאה של מאמר או סקירה מקצועית או אפילו להאזין לפודקאסט רלוונטי ברקע בזמן שעושים משימה בנאלית – ישנו מגוון עצום של דרכים להפוך זמן מת לזמן זהב של לימוד ושיפור עצמי.

מה אתם מאחלים לעצמכם לשנה החדשה?

חגי תשרי מכילים בתוכם הרבה התבוננות פנימית וחשבון נפש יחד עם התחלה החדשה. זו בדיוק ההזדמנות שלנו לעשות חשבון נפש מקצועי – בינינו לבין עצמנו וגם בין הארגון כולו ולהבין האם אנחנו נמצאים במקום שתכננו להיות בו, האם אנחנו מרוצים מהמקום שאנחנו נמצאים בו ולאן נרצה להגיע בשנה הבאה. עוד לפני שנוציא את דו"חות האקסל, התחזיות, הפילוחים והניתוחים אפשר להרשות לעצמנו גם לפנטז לרגע. בלי שום תלות במציאות, איפה היינו רוצים לראות את עצמנו בשנה הבאה. את הפנטזיה הזאת נוכל לקחת ולהעמיד במבחן המציאות ולמצוא את הדרך – איך בשנה הבאה נעשה את הדברים אפילו יותר טוב ממה שעשינו השנה

אז שיהיה לכולם חודש שמח של התחלה חדשה, חשבון נפש והרבה בריאות.

ואל תשכחו – התירוץ של "נטפל בזה אחרי החגים" לא תופס אחרי החגים!

The post איך תוכלו לנצל את תקופת החגים לשיפור תהליכי למידה בארגון? appeared first on HB Learning.

]]>
גם אתם יכולים לבנות חללית: איך תוכלו לשנות את תפיסת הלמידה בארגון?https://www.hblearning.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%a9%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%aa-%d7%aa%d7%a4%d7%99%d7%a1%d7%aa-%d7%94%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%9f/ Mon, 26 Jul 2021 07:30:41 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14613התפיסה הארגונית בימינו השתנתה פלאים ובעולם ה Industry 4.0, היא מתבססת על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, מתודולוגיות עבודה חדשות ועוד מגוון פתרונות. למרות כל אלה – נראה שעולם הלמידה אינו עומד בקצב בהשוואה לתחומים האחרים, ואף ניתן למצוא ארגונים רבים בארץ ובעולם שבכלל לא מצליחים לקדם את התחום אצלם. נושא זה היווה חלק מהכנס השנתי של

The post גם אתם יכולים לבנות חללית: איך תוכלו לשנות את תפיסת הלמידה בארגון? appeared first on HB Learning.

]]>

התפיסה הארגונית בימינו השתנתה פלאים ובעולם ה Industry 4.0, היא מתבססת על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, מתודולוגיות עבודה חדשות ועוד מגוון פתרונות. למרות כל אלה – נראה שעולם הלמידה אינו עומד בקצב בהשוואה לתחומים האחרים, ואף ניתן למצוא ארגונים רבים בארץ ובעולם שבכלל לא מצליחים לקדם את התחום אצלם.

נושא זה היווה חלק מהכנס השנתי של פורום HRus, במסגרתו הרצה יובל בן פורת, מנהל חטיבת הלמידה שלנו, בנושא שינוי התפיסה הארגונית לקידום הלמידה והדרכה בארגון או במילותיו: איך בונים את חללית הלמידה שתטיס את הארגון שלכם קדימה?

אבל למה ארגונים בכלל צריכים לשנות תפיסה?

אחד האתגרים הכי גדולים בתחום הלמידה הארגונית כיום הוא מיצוב הלמידה: ארגונים רבים נוטים להמעיט בחשיבותה בארגון וכפועל יוצא לא דואגים לטפח את תהליכי ההדרכה והלמידה השוטפים. דוגמה טובה לכך היא תקופת הקורונה – למרות הצורך לשפר ולהתאים את תהליכי ההדרכה למציאות העבודה מרחוק בארגונים רבים, דווקא מחלקות הדרכה היו הראשונות לחוות קיצוצים ועיצומים. מדובר כמובן בתוצאה ישירה של תפיסה ארגונית שלא רואה את תהליכי הלמידה כתהליכים אסטרטגיים המשפיעים באופן ישיר על הצלחת הארגון.

הבעיה היא שבלי שיפור וטיפוח תהליכי למידה, ארגון לא יוכל באמת להתקדם. כדי לשפר את שיטות העבודה הקיימות, לקלוט טכנולוגיות וכלים חדשים ולהתמודד עם אתגרים העתידים לבוא. על כל ארגון צריך לדעת כיצד לייצר תהליכי למידה שוטפים אשר שזורים בשגרת העבודה.

איך משנים תפיסה ארגונית? כמו שבונים חללית

כדי להפוך את הארגון שלנו לארגון הרואה בלמידה ערך חשוב, עלינו לרתום לטובתנו מספר מאפיינים חשובים בארגון. בדיוק כמו בחללית, גם כאן אחד הרכיבים הכי חשובים שלנו הוא המנוע, יותר נכון המנועים. לחללית הזאת יש 3 מנועים מרכזיים שאנחנו חייבים לדעת איך להשתמש בהם לטובתנו.

מנוע 1 – ההנהלה

התרבות הארגונית תמיד מתחילה מלמעלה. אנחנו צריכים לדעת להסביר להנהלה הבכירה שלמידה = התקדמות. רק אם נטמיע תהליכי למידה כחלק אינטגרלי משגרת העבודה נוכל לייצר את ההתקדמות ברמת העובד ובהתאם גם ברמת הארגון.

מנוע 2 – המובילים המקצועיים

אלו הן הפונקציות הבכירות בארגון המובילות את המחלקות השונות. מנהלי הייצור, מנהלי מכירות או שיווק, מנהלי R&D וכד' – הם אינם אנשי למידה, אבל הם יכולים להפוך להיות מנוע הלמידה הכי חזק בארגון. את אותם מובילים מקצועיים נרצה לרתום בשני אופנים –

למידה = בקרת איכות: תחילה, אנו רוצים ללמד אותם את הקשר ההדוק בין תהליכי הלמידה לאיכות העבודה בפועל. באמצעות תהליכי למידה והדרכה ניתן לזהות פערים, למפות את מרכיבי התפקיד, לטייב את המטרות והיעדים ולייצר סטנדרטים אחידים חוצי ארגון.

כל התהליכים האלו משפיעים באופן ישיר על איכות העבודה ועמידה ביעדים אופרטיביים. אם נצליח להעביר את המסר והמובילים המקצועיים יפנימו את הקשר הזה, הם מיד יזהו את האינטרס שלהם לקדם תהליכי למידה ויהפכו לשותפים הכי חשובים שלנו בתהליך.

זיהוי פערים – כיוון שאלה האנשים שחיים את העבודה היומיומית, הם אלה שיודעים הכי טוב האם תהליך קליטת העובדים מתבצע בצורה טובה, האם העובדים עומדים ביעדים שלהם ואם לא אז מדוע, כיצד מתבצע שימור הידע במחלקה ואפילו מהי האווירה ורמת המוטיבציה של העובדים.

אם ניתן להם את הכלים לזהות את הפערים ואת הצרכים שלהם בעצמם, נוכל לייצר מנוע משמעותי שמניע תהליכי למידה ומזהה צרכים בזמן אמת. השילוב של זיהוי הפערים יחד עם האינטרס הברור של מנהלי המחלקות לקדם תהליכי למידה מבטיח יצירת תהליכי למידה והדרכה מתמשכים בארגון ושילובם בשגרת העבודה.

מנוע 3 – כלל העובדים

המנוע הזה הוא ככל הנראה המנוע הגדול ביותר. כל שינוי בתרבות בארגון ושגרת עבודה חדשה קמים או נופלים על הפרמטר הזה – האם העובדים קיבלו את השינוי או לא. אנו רוצים להעביר המסר שלמידה = שגרה, והיא פוגשת אותם באמצעים חדשים ודרך אפיקים שהם לא הכירו לפני כן. אנו רוצים ללמד את העובדים שהדרכה זה לא משהו

שקורה פעם בשנה, אלא רצף של אירועים ומופעים שמתרחשים במועדים שונים ובצורות שונות, לפעמים אפילו באופן ספונטני לחלוטין. למידה דיגיטלית, תהליכי חניכה, למידת עמיתים, תחקור אירועים בזמן אמת ועוד מגוון שיטות יכולות להפוך את הלמידה לחלק מהשגרה של כל אחד מעובדי הארגון.

בנוסף, אנו רוצים לבצע הטמעה של כלים טכנולוגיים באופן הדרגתי תוך מתן דגש על "מה יוצא לי מזה" עבור העובדים יחד עם חידוד המסר של הליכה קדימה ושיפור איכות העבודה והחיים של העובדים. רק באמצעות הטמעה מדורגת, תוך פישוט התהליכים והמסרים ניתן לייצר תרבות למידה שמתחילה מאחרון העובדים ומניעה את הארגון קדימה.

אז איך מתחילים?

המנועים שלנו הם רק רכיב אחד מתוך החללית שאנו שואפים לבנות בארגון שלנו. יחד עם המנועים אנו רוצים לאתר את הדלק שלנו ואת שאר הרכיבים הדרושים לנו כדי לבנות חללית שלמה. ברגע שהחללית תהיה מוכנה, נראה כיצד אנחנו יכולים להמריא ולקחת את הארגון שלנו לגבהים חדשים, להתמודד עם אתגרים שעוד לא חשבנו עליהם ולהגשים את היעדים שנציב לעצמנו בעתיד.

רוצים לשמוע עוד על איך בונים חללית משלכם שתיקח אתכם לגבהים חדשים?

מוזמנים ומוזמנות ליצור קשר עם צוות המומחים של HB Learning ונוכל לעזור גם לכם, לבנות את החללית שלכם!

The post גם אתם יכולים לבנות חללית: איך תוכלו לשנות את תפיסת הלמידה בארגון? appeared first on HB Learning.

]]>
יתרונות וחסרונות של למידה מתוקשבתhttps://www.hblearning.co.il/%d7%99%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%95%d7%97%d7%a1%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%9e%d7%aa%d7%95%d7%a7%d7%a9%d7%91%d7%aa/ Thu, 01 Jul 2021 08:59:12 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14596שנת הקורונה אילצה את רוב התלמידים והסטודנטים לעבור ללמידה דרך מחשב, מה שהרחיב עוד יותר את עולם הלמידה המתוקשבת. לצד החשיפה של כמות אנשים נרחבת שנאלצה ללמוד או לעבוד דרך הבית, הצלחנו להגיע להמון מסקנות בנוגע לסוג הלמידה הזאת, ולפתח כלים שידעו להשתמש ביתרונות שלה, כדי למנף הישגים בלמידה במקומות שונים כמו עבודה, מוסדות לימוד,

The post יתרונות וחסרונות של למידה מתוקשבת appeared first on HB Learning.

]]>
שנת הקורונה אילצה את רוב התלמידים והסטודנטים לעבור ללמידה דרך מחשב, מה שהרחיב עוד יותר את עולם הלמידה המתוקשבת. לצד החשיפה של כמות אנשים נרחבת שנאלצה ללמוד או לעבוד דרך הבית, הצלחנו להגיע להמון מסקנות בנוגע לסוג הלמידה הזאת, ולפתח כלים שידעו להשתמש ביתרונות שלה, כדי למנף הישגים בלמידה במקומות שונים כמו עבודה, מוסדות לימוד, ועוד

ובכל זאת יש שיגידו שהלמידה המתוקשבת הרסה להם את הרצף הלימודי והם הרגישו בחסרונה של כיתת הלימוד והאווירה שמגיעה איתה, מהצד השני יש כאלה שיגידו שהם הצליחו להשתלט על ההישגים בלימודים שלהם בצורה טובה יותר, בזכות הלמידה המתוקשבת. אנחנו כאן כדי להראות לכם את שני הצדדים של המשוואה, כדי שתוכלו להחליט בעצמכם האם סוג הלמידה הזאת היא בשבילכם.

סוגים שונים של למידה מתוקשבת

למידה מתוקשבת היא למידה שמבוצעת דרך מחשב ויכולה לעבור במגוון צורות שונות, לדוגמא כיתת לימוד שנפגשת במצלמה בשידור חי, או שיעורי לימוד מוקלטים. לכל אחת מהשיטות הללו יש את היתרונות והחסרונות שלה. שימו לב שלרוב במקומות עבודה מדובר בשיעורים מוקלטים, או כמו שאנחנו אוהבים לקרוא להם "לומדות" מוכנות, ולכן אם אתם קוראים את המאמר הזה במטרה לשקול למידה מתוקשבת במקום העבודה, כדאי שתדעו למה להתייחס בהתאם.

יתרונות השיטה

 • סדר ומשמעת – העובדה שהתלמידים שנמצאים בשיעור הדיגיטלי לא יכולים לדבר ביניהם, יוצר סדר ומשמעת גבוהה יותר במהלך השיעור והמורה/מרצה לא צריך להתעסק בענייני משמעת במהלך השיעור. הדבר הזה מפנה לו יותר זמן לענות על שאלות, או להסביר בצורה טובה יותר.

 • נוחות בלמידה מכל מקום אפשרי – בצורה הזאת תלמידים יכולים ללמוד מכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט, ולא צריכים להתעסק בנסיעות, פקקים, וחישוב הזמן של הנסיעה מהבית למוסד הלימודים. הדבר הזה גם נותן להם יותר חופש תנועה, שכן הם יכולים לנסוע לכל מקום בין אם זה חופשה או משפחה, וכל עוד המחשב איתם הם יוכלו להגיע לשיעור.

 • קשב גבוה יותר מצד התלמידים – העובדה שאין אינטראקציה כיתתית בין התלמידים במהלך השיעור משאירה להם אפס ברירות אלה להקשיב לשיעור. הדבר הזה מגביר את הקשב של התלמידים בשיעור ומונע מהם הסחי דעת של שיחות בין חברים.

למידה אפקטיבית יותר – במיוחד כאשר מדובר בלומדות מוקלטות ומוכנות מראש, השליטה על קצב הלימוד תלויה אך ורק בתלמיד ולכן מאפשרת לו גם ללמוד בשעות שהוא מרגיש מרוכז יותר, וגם לחזור על החומר או על הנאמר במידת הצורך. הדוגמא הכי טובה לכך היא תלמיד שמתכונן לפסיכומטרי ומברר לדוגמא על קלינאות תקשורת – תנאי קבלה. לאחר שיטוט קטן באתרי האוניברסיטאות, הוא מבין שהוא צריך ציון פסיכומטרי גבוה יותר מהרמה הממוצעת שמתקבלת בלימודים בכיתה, ולכן הלימודים בכיתה לא מספיקים לו. למזלו הוא תמיד יכול לחזור על החומר ועל השיעורים בבית, באמצעות הלומדות המוקלטות ולוודא שהוא יעמוד בתנאי הסף ללימודים שירצה.

חסרונות השיטה

 • אין שיח כיתתי פתוח – מצד שני, העובדה שלמידה מתוקשבת לא מאפשרת שיח כיתתי פתוח פוגעת באופי הלמידה של התלמידים, מהסיבה שכבר לא קיימת האופציה לדיונים פתוחים בשיעור, מה שלעתים מוביל ללמידה טובה יותר ושאילת שאלות מוצלחת יותר בין התלמידים.

 • ריחוק חברתי – יש המון תלמידים שעיקר חיי החברה שלהם נמצאים במוסד הלימודים, ולכן אי יכולת ההגעה למוסד הלימוד יכולה לגרום להם להרגשה של ריחוק חברתי ואי יכולת ליצור קשרים סוציאליים חדשים.

 • בעיה בביצוע מבחנים – המון מוסדות לימוד ובתי ספר מצאו את עצמם מתמודדים מול הבעיה של ביצוע מבחנים בשיטה הזאת. הסיבה לכך היא שמאוד קשה לוודא שהתלמידים/סטודנטים לא מעתיקים במהלך המבחן, או לא נעזרים בחומרי לימוד שנמצאים סביבם. אין כל כך שליטה על הנושא, מה שיכול לגרום לשיטתיות מצד התלמידים שמסתמכים על זה ולא באמת לומדים למבחנים. הדבר הזה משפיע ישירות על רמת הלימוד של התלמידים, שמפסידים מזה בסופו של דבר.

 • למידה טכנית – יש סוגי תלמידים שחייבים את האינטראקציה הכיתתית ואת האפשרות לשאול שאלות בלייב. לכן למידה מתוקשבת עבורם יכולה להיות בעייתית ומקשה על הריכוז שלהם, מהסיבה שהיא יכולה להרגיש להם משעממת וקרה.

The post יתרונות וחסרונות של למידה מתוקשבת appeared first on HB Learning.

]]>
5 דרכים בהן מערכת ניהול למידה תוכל לשפר את הביצועים בארגון שלכםhttps://www.hblearning.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa-%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9c-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%9c%d7%a9%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%91%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%a2%d7%99%d7%9d/ Sun, 13 Jun 2021 14:36:23 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14577בשנים האחרונות, מתחדד בארגונים הצורך בשימוש במערכת ניהול למידה (LMS) אשר מסייעת למנהלי הדרכה, ידע ומשאבי אנוש לנהל את כל תהליכי הלמידה וההדרכות בצורה יעילה ומהירה ומאפשרת את הנגשת התוכן לעובדים בצורה נוחה יותר כדי לייצר חווית משתמש טובה יותר. ריכזנו לכם כמה מהסיבות המרכזיות למה מערכת ניהול למידה רלוונטית גם עבורכם – יעילות עובד

The post 5 דרכים בהן מערכת ניהול למידה תוכל לשפר את הביצועים בארגון שלכם appeared first on HB Learning.

]]>
בשנים האחרונות, מתחדד בארגונים הצורך בשימוש במערכת ניהול למידה (LMS) אשר מסייעת למנהלי הדרכה, ידע ומשאבי אנוש לנהל את כל תהליכי הלמידה וההדרכות בצורה יעילה ומהירה ומאפשרת את הנגשת התוכן לעובדים בצורה נוחה יותר כדי לייצר חווית משתמש טובה יותר.

ריכזנו לכם כמה מהסיבות המרכזיות למה מערכת ניהול למידה רלוונטית גם עבורכם –

יעילות

עובד שיודע יותר הוא עובד יעיל יותר. באמצעות הדרכת למידה אפקטיבית, תוכלו לוודא שכלל העובדים שלכם יודעים את מה שהם צריכים בכדי לבצע את התפקיד שלהם בדרך האופטימלית, ולצפות כיצד מתפתחת מגמה חיובית בכל הנוגע ליותר תוצאות, בפחות זמן.

בטיחות

באמצעות ניהול נכון של הדרכות והליכי למידה חשובים, תוכלו לוודא שכל הידע הקריטי מועבר בצורה נכונה. הדבר נכון גם לגבי הדרכות בטיחות קלאסיות, אך גם לגבי נושאים חשובים לא פחות כגון אבטחת מידע, מניעת הטרדה מינית וכו'

זמן

אם אתם עדיין משתמשים בקבצים ידניים ומערכות מיושנות, אתם יודעים טוב מאוד שאתם שורפים מספר שעות ביום רק על עדכון, שליפה והוספה של נתונים, בדרך מונוטונית שפשוט יכולה להיחסך ולעבור להליך מתקדם יותר. באמצעות אותן מערכות, תוכלו לחסוך זמן ולהשקיע בחלקים המהותיים בתפקיד שלכם.

מערכת ניהול למידה

שביעות רצון

מחקרים מוכיחים שעובדים מרוצים הם עובדים עם תפוקה טובה יותר, וכאשר הכל מתנהל בצורה חלקה, אתם תראו את האימפקט בצורה ברורה – עם דגש על מדריכי ההדרכה, הידע ומשאבי האנוש שייהנו מיום עבודה פורה יותר.

יישום אסטרטגי

כאשר נהנים מהאפשרות לבחון את מצב החברה במבט על, ניתן ליישם ביתר קלות את הפעולות השונות הנצרכות כדי לקדם את הארגון לשלבים הבאים, ובכך לקבל תמונת מצב עדכנית בה תוכלו להבין יותר טוב מה עובד ומה לא.

איך תוכלו לשפר את כל ההליכים הנ"ל כבר מהחודש הקרוב?

לאחרונה השקנו את מערכת LMDA, אשר מרכזת בדיוק את כל היתרונות שציינו, בנוסף ליכולות מורכבות וחכמות נוספות בכדי שתוכלו לנהל את תהליכי הלמידה בארגון שלכם בקלות וביעילות, ביחד עם תכנים מוכנים מראש כדי שתוכלו לעמוד בתקנים ובנהלים השונים – והכל בהתאמה מלאה לצרכי הארגון שלכם.

רוצים להתנסות במערכת? צרו קשר היום לתיאום הדגמה והתנסות

מערכת LMDA

The post 5 דרכים בהן מערכת ניהול למידה תוכל לשפר את הביצועים בארגון שלכם appeared first on HB Learning.

]]>
היתרונות של למידה באמצעות משחקhttps://www.hblearning.co.il/%d7%94%d7%99%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a6%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a9%d7%97%d7%a7/ Sun, 13 Jun 2021 13:47:41 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14572למידה משמעותית דורשת השתתפות אקטיבית מצד קהל היעד. בין אם מדובר על מבוגרים או על ילדים, אין ספק לגבי היתרונות של משחקי למידה והאופן שבו ניתן לשלב אותם במערכת החינוך הפורמלית או האלטרנטיבית הדרך ללמד אדם אחר משהו חדש עוברת ביציקת משמעות אל תוך התכנים. אם רוצים שהנמען גם יקלוט את המסר וגם יפנים אותו,

The post היתרונות של למידה באמצעות משחק appeared first on HB Learning.

]]>
למידה משמעותית דורשת השתתפות אקטיבית מצד קהל היעד. בין אם מדובר על מבוגרים או על ילדים, אין ספק לגבי היתרונות של משחקי למידה והאופן שבו ניתן לשלב אותם במערכת החינוך הפורמלית או האלטרנטיבית

הדרך ללמד אדם אחר משהו חדש עוברת ביציקת משמעות אל תוך התכנים. אם רוצים שהנמען גם יקלוט את המסר וגם יפנים אותו, עליו להיות אקטיבי בתהליך הלמידה. למעשה, המאפיין הכי מובהק של למידה משמעותית לעומת למידה מסורתית הוא בדיוק העניין הזה: עד כמה קהל היעד אקטיבי והאם הוא עוזר לבנות את הידע.

גם לומדים וגם משחקים? יש דבר כזה!

הפתרון המקובל כיום הוא לשלב סוגים שונים של משחקי למידה בתוך התהליך הפורמלי והאלטרנטיבי. זה מתחיל למשל עם משחקים להטמעת ידע בגילאי הגן, ממשיך עם פיתוח משחקי למידה לבתי ספר ותיכונים וכולל גם הפעלת טכנולוגיות מתקדמות בהקניית ידע למבוגרים.

הקשר בין למידה לבין משחקים מוכיח את עצמו והוא אפילו לא חדש. כפי שיודע כל הורה גם בלי לעבור הדרכה מיוחדת, משחוק בלמידה מאפשר להעביר את המסר לדור הצעיר – בלי שהם יהיו מודעים לכך ובצורה מאוד אפקטיבית.

איך יודעים באיזה משחקים להשתמש?

מטבע הדברים, משחקים להטמעת ידע מבוססים על עקרונות מנחים מאוד ספציפיים. זו הסיבה שבגללה יש הבדל בין משחקי למידה לבין משחקים רגילים. מאחורי הקלעים, מי שעובד על הבנייה שלהם צריך לעבור קורס פיתוח משחקים ולשלב בין ידע תאורטי ומעשי.

פיתוח משחקים מבוסס על ידע ממחקרים, סקירות ספרות, ראיונות וממצאים אמפיריים. כמו כן, מנסים כל הזמן להרחיב את העולם של למידה באמצעות משחק ולגבש מסקנות ממשחקים מוצלחים יותר או פחות.

למידה משמעותית לגוף ולנפש

הערך המוסף של למידה באמצעות משחק מסתתר בזמן שאותו הילדים או המבוגרים מבלים בפעילות. במילים אחרות, עצם זה שילדים או מבוגרים מתנתקים לכמה דקות ממסכי טלוויזיה או מכל גירוי אחר ומתעסקים רק במשהו שמפתח את האינטלקט שלהם – כבר משיג חלק ניכר מהמטרה.

משחקים הופכים את הלמידה למשמעותית גם עבור הגוף וגם עבור הנפש. ברמה הפיזיולוגית, הם עוזרים לפתח יכולת ריכוז ולהתמודד עם קשיים. מבחינה נפשית, משחקים משפרים את תחושת הביטחון, הדימוי העצמי והמסוגלות. אם משווים את זה ללמידה מסורתית, מבינים היטב את היתרונות שלהם.

כך משלבים את המשחקים בלמידה

מאוד חשוב לשלב את המשחקים הנכונים בתהליך הלמידה הרלוונטי. בשביל לעשות את זה, מביאים בחשבון את הגיל של הלומדים ואת תחומי העניין שלהם. לאחר מכן, מייצרים סביבה נעימה ומפרה שבה הילדים או המבוגרים מרגישים בנוח.

אם הסביבה וכל התנאים מתוכננים מראש, הנמענים ירגישו שיש להם מקום להתנסות. בנוסף, המטרה היא לשחק תוך מסר שמותר לטעות ושרק ככה לומדים הכי טוב.

The post היתרונות של למידה באמצעות משחק appeared first on HB Learning.

]]>
פריצת דרך עסקית באמצעות סרטוני הדרכהhttps://www.hblearning.co.il/%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%a6%d7%aa-%d7%93%d7%a8%d7%9a-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a6%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%a8%d7%98%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%94%d7%93%d7%a8%d7%9b%d7%94/ Wed, 05 May 2021 13:14:41 +0000 https://www.hblearning.co.il/?p=14553בעולם העכשווי הכול קורה בקצב מהיר ביותר ומה שלא עומד בקצב, לא תמיד נראה. אם גולש מגיע לאתר ומבצע כמה פעולות כדי לראות את הקטגוריות השונות והדבר קורה לאט מאד, או שהוא לא מצליח לעבור בין הקטגוריות במהירות, הוא נוטש את האתר ועובר לאתר אחר. זו הסיבה שכל פעילות אינטרנטית אמורה להתבצע ביעילות ובמקצועיות. לאור

The post פריצת דרך עסקית באמצעות סרטוני הדרכה appeared first on HB Learning.

]]>
בעולם העכשווי הכול קורה בקצב מהיר ביותר ומה שלא עומד בקצב, לא תמיד נראה. אם גולש מגיע לאתר ומבצע כמה פעולות כדי לראות את הקטגוריות השונות והדבר קורה לאט מאד, או שהוא לא מצליח לעבור בין הקטגוריות במהירות, הוא נוטש את האתר ועובר לאתר אחר. זו הסיבה שכל פעילות אינטרנטית אמורה להתבצע ביעילות ובמקצועיות. לאור זאת האופציה העסקית של הנגשת מידע באמצעות סרטוני הדרכה תפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות וחברות רבות מעוניינות להכין סרטונים מסוג זה למטרות שונות.

כאשר מסריטים סרטון הדרכה ברור ומובן, העובד מבין את הדברים לעומקם ובאופן מוחשי. התחושה הזו מקבילה לכך שהוא נכנס לאתר של חנות אינטרנטית וכל המוצרים ממוקמים על המדף וכך נוח לו מאד להחליט ולרכוש את המוצרים שנכונים עבורו. כדי להעביר את המסרים בצורה המיטבית יש להיערך כראוי להכנה של כל סרטון, לבצע סיעור מוחות כדי לדעת מהן הנקודות החשובות ביותר שמעוניינים להעביר באמצעות סרטון זה ומהן הדרכים שבעקבות הראייה שלהם, הדברים יהיו מובנים לצופה במאה אחוז. אם מוסיפים לכך אנימציה, מוסיקה, הסברים מפורטים באמצעות גרפים ועוד, הדרך להצלחה סלולה.

צפייה באופציה של סרטוני הדרכה

החברות המודרניות מזמינות אצל הצלמים סרטוני הדרכה למטרות שונות. זו יכולה להיות למידה של תוכנה חדשה, דרך ההתחברות והעבודה השוטפת באמצעותה, הסברים מקיפים על היתרונות שלה ועל הערך המוסף שיקבל כל עובד אשר ישתמש באופציה זו. כמו כן הסרטון ידגיש את ההבדלים בין השיטה החדשה לשיטה הישנה מבחינת מהירויות הביצוע של הפעולות השונות, הדוחות שאפשר להפיק והנגישות הקלה לתיעוד.

המטרה של סרטוני ההדרכה היא להראות עד כמה קל לעבוד בתוכנה החדשה הספציפית ושהדבר אינו מסובך כמו שחושבים, כל עובד יתרגל אליה תוך כמה ימים וירגיש עד כמה היא יעילה בחיי היום יום. הבחירה של אופציה זו במקום הדרכה פרונטלית בחדר הישיבות ממחישה בפועל את אופן ביצוע הדברים ולכן קל לעובד הרבה יותר להבין ולהפנים את השיטה החדשה.

סרטוני הדרכה ללקוחות

האופציה של הפקת סרטוני הדרכה ללקוחות פתרה בעיות רבות של הקשר בין הלקוחות ליצרנים או ליבואנים, כיוון שהלקוחות התקשרו פעמים רבות כדי לקבל סיוע והסברים על מכונה חדשה שרכשו או על שירות שהם אמורים לקבל. לכן עסקים שונים החליטו מבעוד מועד להכין סרטונים אינפורמטיביים והם מעבירים אותם ללקוחות במייל או כלינק לטלפון הסלולרי. צפייה בסרטונים הללו מעניקה ללקוחות את כל התשובות לכל השאלות שלהם וכך הם מקבלים הסברים מפורטים על השלבים שעליהם לבצע בכל סיטואציה.

הלקוחות שאינם בטוחים מה עליהם לבצע, צופים בסרטון שוב וכך הם מבינים ומיישמים בפועל את הפעולה הנדרשת. בדרך זו העסקים חסכו הרבה מאד שעות הדרכה טלפוניות של הלקוחות ובכך נוצרה יעילות נפלאה בעסק על ידי הסברים פשוטים, קלילים ופרקטיים.

The post פריצת דרך עסקית באמצעות סרטוני הדרכה appeared first on HB Learning.

]]>